Euphorbia pulcherrima
Poinsettie, Vánoční hvězda

stanoviště: polostín-přímé slunce
zálivka: občasná
výška: 31-60 cm
barva: bílá, žlutá, červená
okrasná: listem
při požití zdraví škodlivá
 
 
 
 
Katalogové č.:  PR 80
Popis a péče

Vánoční hvězda pochází z Mexika a patří mezi jedovaté květiny. Vzhledem k náročnosti pěstování se poinsettie považuje za krátkodobou pokojovou rostlinu. Vyžaduje stálé jasné světlo. Na světle by měla být během dne nejméně 10 hodin. Zaléváme 2x týdně. Na přelití a sucho reaguje shazováním barevných listů. V době květu 1x za 14 dní přihnojíme tekutým hnojivem. Patří mezi teplomilné rostliny, při teplotě kolem 20°C vybarvuje listy a začne kvést, poté je dobré teplotu snížit. Mléčná šťáva může vyvolat alergickou reakci a při kontaktu s očima, může poškodit zrak. Proto při práci s ní, používáme ochranné rukavice. Při požití dráždí sliznici.

Pokud chceme, aby poinsetia Vánoční hvězda byla dlouhodobou okrasou našeho vánočně vyzdobeného bytu, je nutné dodržet jisté zásady.
1. Trvale chránit před chladem a průvanem
2. Mírná zálivka, přemokření je horší než přísušek
3. Umístit rostlinu na stanovišti s dostatkem světla

Rostlina se může nachladit během dopravy domů, musí být pečlivě zabalená, může ji poškodit čekání v autě, nákup naplánujte na závěr Vašeho pobytu ve městě, doma je nebezpečné větrání.

Opravdu minimální zálivka, Rostliny často umísťujeme v keramických obalech. Dbejte na to, aby v obalu nebyla zbytková voda. Vždy používejte vlažnou vodu.

Po příchodu domů rostlinu ihned rozbalte. Případně mírně povadlé listy jsou příznakem teplotního stresu a je velkou chybou v této situaci rostlinu zalít. Pokud to bude nutné, zalévejte následující den.

Katalog rostlin
Není aktuální nabídka rostlin.
Katalog je primárně určen k poskytování informací.
Děkujeme za pochopení