Doba sklizně
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Karešova
Prunus - Třešeň

podskupina: peckoviny rod: třešně dělení: srdcovky podnož: slabě rostoucí opylovač: Burlat, Kaštánka, Napoleonova, Rivan resistentní: ne
 
 
 
 
Katalogové č.:  OD 48
Popis a péče

Tento náhodný semenáč byl nalezen v Ostroměři na počátku 20.století. Patří k neplodnějším raným odrůdám současného sortimentu. Jde o cizosprašnou odrůdu. Stromy rostou zpočátku velmi bujně. V plné plodnosti středně bujně. Koruny vytváří zahuštěné, kulovité až vysoce kulovité. U stromů je doporučován pravidelný prosvětlovací řez. Stromy dobře odolávají zimním mrazům. Jako raná třešeň není napadána vrtulí třešňovou. Výskyt moniliózy bývá středně silný. V přezrálém stavu a v době dešťů plody snadno pukají. Plod je středně velký až velký.Tvar je srdčitý, slupka i dužnina tmavě červená. Chuť má navinule sladkou, aromatickou. Plodnost je velmi vysoká a pravidelná. Zraje ve 2. třešňovém týdnu (8.6.–18.6.), plody je možno sklízet již v červeném stavu, kdy poměrně dobře snášejí transport.

Katalog rostlin
Není aktuální nabídka rostlin.
Katalog je primárně určen k poskytování informací.
Děkujeme za pochopení
 

ÚVODNÍ STRÁNKA

Vítáme Vás v elektronickém katalogu rostlin. Katalog je určen k poskytování informací o nabízených rostlinách v našem zahradnickém centru. Jak z pohodlí domova na internetu, tak přímo v prodejně na dotykovém kiosku. Rostliny je možné vyhledávat podle názvu, zařazení do skupin, podle vlastností a jejich kombinací. Dovolujeme si Vás upozornit, že katalog je primárně určen k poskytování informací a není aktuální nabídkou rostlin. Omluvte prosím, pokud rostlina uvedená v katalogu není zároveň dostupná na prodejně.
Tým zahradnického centra

KATALOG ROSTLIN OBSAHUJE