Doba sklizně
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Čačanská Najbolja
Prunus domestica - Švestka domací

podskupina: peckoviny rod: slivoně dělení: pološvestky podnož: slabě rostoucí opylovač: Částečně samosprašná, Čačanská lepotica, Stanley resistentní: ne
 
 
 
 
Katalogové č.:  OD 101
Popis a péče

Tato odrůda vznikla v roce 1961 ve Výzkumném ústavu ovocnářském v Čačansku. Koruny stromů jsou široce pyramidální a přiměřeně husté. Plod je velmi velký oválně vejčitý a tmavě modrý. Chuť je navinule sladká, jen průměrná. Jedná se o velmi úrodnou pološvestku. Plody jsou vhodné jak pro přímý konzum tak pro kompotování. Je spolehlivě tolerantní k Šarce.

Katalog rostlin
Není aktuální nabídka rostlin.
Katalog je primárně určen k poskytování informací.
Děkujeme za pochopení
 

ÚVODNÍ STRÁNKA

Vítáme Vás v elektronickém katalogu rostlin. Katalog je určen k poskytování informací o nabízených rostlinách v našem zahradnickém centru. Jak z pohodlí domova na internetu, tak přímo v prodejně na dotykovém kiosku. Rostliny je možné vyhledávat podle názvu, zařazení do skupin, podle vlastností a jejich kombinací. Dovolujeme si Vás upozornit, že katalog je primárně určen k poskytování informací a není aktuální nabídkou rostlin. Omluvte prosím, pokud rostlina uvedená v katalogu není zároveň dostupná na prodejně.
Tým zahradnického centra

KATALOG ROSTLIN OBSAHUJE